PROGRAM SZKOLENIA

W Modern Ju-Jitsu nauczanie przebiega według klasyfikacji w stopniach zaawansowania technicznego. Każdy ćwiczący odbywając określoną liczbę zajęć treningowych i opanowując wymaganą gamę technik ma prawo do sprawdzenia swoich umiejętności w czasie egzaminu kwalifikacyjnego. W przypadku zaliczenia egzaminu uzyskuje kolejny stopień uczniowski „KYU” lub mistrzowski „DAN”. Stopnie wtajemniczenia 10 – 1 KYU i 1 – 6 DAN można uzyskać wyłącznie poprzez zaliczenie egzaminu technicznego.

Autorem programu szkolenia Modern Ju-Jitsu Polska jest Shihan Artur Haraj 7 dan. Program ten powstał na bazie programu szkolenia przedwcześnie zmarłego twórcy Modern Ju-Jitsu Soke Romana Grzegorza 10 dan i stanowi jego rozwinięcie.

Program podzielony jest na 2 części: uczniowską KYU i mistrzowską DAN. Część uczniowska KYU składa się z 10 stopni, a mistrzowska DAN z 6 stopni. Część uczniowska dzieli się dodatkowo na 2 części: młodzieżową dla uczniów w wieku 10 – 15 lat i dziecięcą – dla uczniów do 10 roku życia. Zakres poszczególnych stopni umieszczony jest poniżej.